O vinařství

V dětství jsem s rodinou trávil ve vinohradu hodně času. Tehdy jsem to bral spíše jako nucené práce, ale jak šel čas, probudila se ve mně láska k vínu, vinohradu a místu, kde žijeme. V roce 2000 začala rekonstrukce vinného sklepa a výsadba prvních vinohradů. Následoval postupný vývoj přes prodej hroznů, prodej sudového vína až k lahvování téměř celé produkce vína. A tak se stalo, že jsme jednoho dne začátkem roku 2003 založili naše malé rodinné vinařství, abychom navázali na letitou rodinnou tradici a splnili si tak náš velký sen.

ruce_scaled

 

c_vinarstvi1

Hospodaříme na vinicích ve vinařské obci Čejkovice. Široký sortiment odrůd doplňujeme nákupem hroznů od našich stálých dodavatelů. Při výrobě vína se nebojíme nového, ale zároveň se rádi vracíme ke staronové tradici. Při každodenní práci čerpáme také z cenných zkušeností, které jsme získali na našich cestách za vínem, navštívili jsme vinice například ve Švýcarsku, Slovinsku či Rakousku. Za kvalitou svých vín si stojíme.

Vinařskému řemeslu již od mala učíme naše děti, dceru Ellu a syna Richarda. Přál bych si, aby jednou o naše vinohrady pečovaly se stejnou láskou a pokorou, jako to po dlouhá léta dělal můj praděda, děda a nyní také já s mojí ženou Ivou, která už mnoho let stojí po mém boku a poskytuje mi báječné zázemí pro mou práci.

lukas_1

Zpět do obchodu